Saareõue angus

Saareõue OÜ alustas tegevust aastal 2011, kuid Aberdiin Anguseid on farm kasvatanud juba aastast 2006. Esimene aberdiin anguse tõugu pull Voldemar, osteti Eestist. See pull on täna 11. aastane ning töötab siiani. Alates 2011 aastast oleme karja täiendanud iga aasta uute ja põnevate liinidega. Saareõue OÜ on väike pereettevõte, kus igapäevaselt töötab 2 inimest. Suvehooajal on töölisi 3-4. Loomi kokku on farmis ca 200. Haritavaid maid 500ha ringis, millest 250ha on maheteravili ning ülejäänu karjatamiseks ning sööda varumiseks. Suur osa meie karjamaid on mere ääres. Meie farm asub Pärnumaal, Häädemeestel – päris Läti piiri ääres.

Peale siinse Sõpruse sovhoosi lõppemist 1992, osteti üks piimalaut ning heinaküün. 2015 aastal ostsime ära terve kompleksi, kuhu kuuluvad kolm lauta ning kaks heinaküüni. Viimase tehinguga tuli koos lautadega kaasa ka limusiini kari, keda me tasapisi vähendame. Nüüdseks on renoveeritud kaks lauta ning  heinaküün.

Saareõue OÜ aberdiin angused on kasvatatud järgides mahepõllumajanduslikke põhimõtteid. Loomad  kasvavad vaid rohusöödal, lisasöödaks teravilja ega jõusöötasid ei anta. Aretussuunaks on valitud pigem keskmise suurusega loomad, kel on valdavalt Šoti, Uus-Meremaa ning Austraalia põlvnemine. Loomad, kes mingil põhjusel ei sobi aretusse, lähevad 16-18 elukuul kombinaati.

Me peame oma karjades väga tähtsaks temperamenti – ei saa töödada koos loomaga, kes võib olla inimesele ohtlik. Samuti ei ole närvilised loomad tootlikud ning ei mõju karja üldisele heaolule hästi. Ammedel peab olema hea iseloom, kõrge piimakus, tootlikkus ning kerge poegimine. Samuti peab amm olema korrektse välimikuga. Meie ammed kaaluvad keskmiselt 600-700kg ning toodavad vasikaid, kelle võõrutuskaal on 50% amme kaalust. Pullidelt ootame samuti head iseloomu, korrektset välimikku, vastupidavust ning töökust.

Meie eesmärgiks on pakkuda klientidele korralikke aretusloomi, põnevate liinidega ning tavatarbijale rohusöödal kasvanud imehea veiseliha maitseelamusi.